tr / en

ÖZGEÇMİŞ

DOWNLOAD CV

1982 yılında Kuşadası’nda doğdu. Küçük yaşlardan itibaren tüm öğrenimi boyunca, resim ve edebiyat alanında pek çok ödül aldı, tiyatro topluluklarında yer aldı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümündeki eğitimi boyunca SBF Tiyatro Topluluğu’nun yanısıra pekçok kurumdan ve sanatçıdan oyunculuk eğitimi aldı .

 

2005 yılında yazdığı kısa film senaryosu ile aldığı birincilik ödülü, sinema eğitimi ve deneyiminin başlamasını, bu senaryoyu filme çekmesini ve sonrasında profesyonel olarak sinema sektörüne girmesini beraberinde getirdi. Bu süreçte sinema üzerine yurtiçi ve yurtdışında pekçok atölye çalışmalarına katıldı, IFSAK’tan ( Istanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği ) fotoğraf eğitimi aldı. 2006 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sinema TV bölümü master programına başladı.

 

2008’de Paris Sorbonne Üniversitesi’ne davet edildiği, sadece yapımcı ve yönetmenlerle gerçekleşen AFIC (Audiovisual Financing & Commercialisation)  sonrasında; senaryo aşamasından projeye dahil olduğu, Selim Evci’nin yönetmenliğindeki, “İki Çizgi” adlı sinema filminin yapım tasarımını ve uluslararası festival ilişkilerini gerçekleştirdi.  Film 65.Venedik Film Festivali’nde dünya prömiyerini yaptı ve 23 ülkede gösterildi.

 

2011 yılında Venedik Bienali - 41.Venedik Uluslararası Tiyatro Festivali için yapılan oyuncu seçmeleri sonucunda, İspanyol tiyatro ve opera yönetmeni Calixto Bieito tarafından yönetilen ‘Envidia’ oyununda rol aldı.

 

Selim Evci’nin 2012 yapımı "Rüzgarlar" filminin başrol karakteri ‘Eleni’ olarak kamera karşısına geçti ve filmin sanat yönetmenliğini gerçekleştirdi.

 

Bu süreçte sanatın; fotoğraf, resim ve gravür alanlarında da çalışmalarına devam etti. 2013 Eylül ayında ilk kişisel gravür ve fotoğraf sergisini İstanbul’da açtı, sonrasında IX.Floransa Bienali’ne davet edildi, 450 sanatçı arasından gravürleriyle, Lorenzo il Magnifico ödülüne layık görüldü ve Roma Triennali’nden davet aldı.

 

2014’te kış aylarında çekilen ‘Saklı’ adlı sinema filminin sanat yönetmenliğini gerçekleştirdi. Kamera önü ve arkasındaki ayrıca güzel sanatlar ve fotoğraf alanındaki çalışmalarına İstanbul’da devam etmektedir.