tr / en

ÖZGEÇMİŞ

DOWNLOAD CV

18 Mayıs 1989’da İstanbul’da doğdu. Tuzla Behiye Dr. Nevhiz Işıl Anadolu Lisesini bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Televizyon Bölümü’nde okudu. Klasik bale yaptığı 12 sene boyunca Royal Academy of Dancing sınavlarına girerek sertifikalar aldı. Baleyi takiben 5 sene boyunca piyano derslerini de beraber yürüttü. Üniversitede okuduğu 4 sene boyunca TİM Show Center'da ve çeşitli sahnelerde çocuk tiyatrosu yaptı. Üniversiteden mezun olduktan sonra 2011 yılında Bölüm Başkanlığını Şebnem Sönmez’in yaptığı Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuarı Oyunculuk Bölümünü kazandı.

MSM’de okuduğu süre boyunca çeşitli reklamlar ile “Bulutların Ötesinde”, “Güneşi Beklerken”, “Muhteşem Yüzyıl” dizilerinde ve BKM’nin “Sen Kimsin” adlı filminde rol aldı. 2 sene boyunca Rock FM’de Rabarba adlı programda konuk sunucu olarak program yaptı.

Çağlar Çorumlu’nun kurduğu Tiyatro OPS’da 2015 yılında Oyuncu/Yönetmen Nefrin Tokyay’ın yönettiği oyunda yönetmen asistanlığı yaptı.

Halen Müjdat Gezen Konservatuarında asistanlık yapmaya devam eden Ece Bozkaya  son olarak Star TV’de yayınlanan “Paramparça” dizisinde “Merve” karakterini canlandırmıştır.