tr / en

ÖZGEÇMİŞ

DOWNLOAD CV

1977’de Ankara’da doğdu. Lise yıllarında amatör tiyatro ile uğraştığı ve konservatuvara hazırlık döneminde Enis  Fosforoğlu Tiyatrosuna katıldı. Tiyatro ve televizyon (dizi) çalışmalarını sürdürdüğü dönemde, 1997’de Hacettepe Üniversitesi  Ankara Devlet Konsevatuvarı Tiyatro bölümünü kazandı.2001 yılında mezun olduktan sonra Ankara Devlet Tiyatrosunda sözleşmeli oyuncu olarak görev aldı. Aynı zamanda arkadaşları ile birlikte kurmuş oldukları “Bilinmeyen Oyuncular” Tiyatro Topluluğu ile bir sezon çalıştıktan sonra İstanbul’a geri döndü.

Özel Tiyatrolarda ve TV dizilerinde rol aldıktan sonra, 2008’de evlenip KKTC’ye yerleşti.. KKTC Devlet Tiyatrosunda sözleşmeli oyuncu olarak çalışmaya başladı. Yakındoğu Üniversitesi Tiyatro Bölümünde öğretim elemanı olarak göreve başladı. Prof. Bozkurt Kuruç’un asistanlığını üstlendi. Bu sırada Yakındoğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema Bölümünde yüksek lisans eğitimine başladı.

2015'te Kudret Sabancı’nın yönetmenliğindeki  Fox tv’de yayınlanan Sen Benimsin adlı diziyle ekranlara geri döndü. Eğitmenlik, tiyatro ve televizyon çalışmalarına devam etmektedir